MebAjans.Net - Milli Eğitim (MEB) Haberleri -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yer Vermeyen Gençlik…

Evet bu çok büyük bir problem. Ama sanırım biraz da ebeveynlerin suçunun olduğunu düşünüyorum.

Yer Vermeyen Gençlik…
  • 10.01.2016
  • 367 kez okundu

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA YAŞLILARA VE HAMİLELERE YER VERMEYEN GENÇLİK

Sevgili okurlarım,  bu yazımda sizlerle toplu taşıma araçlarında yaşlılara ve hamile bayanlara yer vermeyen gençler hakkında düşündüklerimi kalemime alacağım.

Gençlik deyince, kendi gençlik yıllarım aklıma geliyor. 80li yıllar, o zamanlarda büyüklere saygı kanımıza işlenmiş , küçükleri sevmemiz itinayla öğretilmiş .Şimdiki gençliğe baktığımda ise, müthiş bir hayal kırıklığı yaşamaktayım. Bunu oturup düşünmemize gerek yok, günün her saatinde karşımıza çıkıyor örnekleri  Biz büyüklerimizin karşısında bacak bacak üstüne bile atamazken, şimdiki gençlik bırakın bacak bacak üstüne atmayı hazır cevapsızlıkla karşısındaki büyüklerini küçük düşürmeye çalışıyorlar. Efendiler nereye gidiyoruz. Benliklerimizden çıktık. Avrupai yaşayacağız diye öz kimliklerimizi kaybeder olduk: Elin oğlu bir yerleriyle gülüyordur bize inanın.

Ve en önemli problem ise ! Toplu taşıma araçlarına binen yaşlılarımız ve hamile bayanlarımıza yer verilmemesi. Evet bu çok büyük bir problem. Ama sanırım biraz da ebeveynlerin suçunun olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımıza sözlerimizle örnek olduğumuzu, ileride bizleri yansıtacağını çoğu zaman unutuyoruz .Sizlere şahit olduğum bir mevzuyu hemen aktarayım. Bir gün otobüste giderken, çocuğu ile otobüse binen bir bayan tam da önüme oturmuştu. Ve istemeden o korkunç sözlerine şahit olmuştum. Bayan ”senin paranı verdim, biri gelirse kalkma sakın kucağıma da gelme” demişti. Bu sözü duyunca gençlerimizde de suç bulmaktan çok ebeveynlerimizin de hatalarının olduğu kanaatine vardım. Ee çocuklarınıza böyle akıllar verirseniz, yarın bir gün otobüslerde yaşlılara, büyüklere ve hamile bayanlara yer vermezler.

Aynaya bakar mısınız iki dakika lütfen; Çocuklarınız sizi yansıtan aynalardır çünkü :

Benim genç kardeşlerime burada söylemek istediğim bir şeyler var .Büyüklere saygımızı göz ardı etmeyelim. Bunun içerisinde önem arz eden bir konu da toplu taşıma araçlarında büyüklerimize yer vermeyi unutmamak olsun. Yarın bir gün sizler de yaşlanacaksınız, zaman ilerliyor. Her geçen gün yaşamımızdan bir yaprak daha kopuyor .Günler günleri kovaladığı gibi yıllar da yılları kovalıyor. Sizlere yapılması istediğiniz davranışları lütfen şimdi siz de gösterin. Ve ileride anne-baba olduklarınızda çocuklarınıza örnek bir ebeveyn olun. Ve büyüklerinize hürmetten kaçınmayın.

Şimdilik bu yazımı da noktalıyorum sevgili okurlar. Umarım gençlerimize biraz da olsa yol gösterebilmişimdir.

Aydın KARADENİZ / Yer Vermeyen Gençlik…

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / / / / / /

loading...

FETÖ’den Açığa Alınan 3 Bin 400 Öğretmen Göreve İade Edildi
Açığa alınan 22 bin öğretmenin 3 bin 400'ü görevlerine iade edildi. Daha önce 28 bin öğretmen görevden ihraç edilmişti.
MEB 2016 Yılı için 76 Milyar 354 Milyon 306 Bin TL Ödenek Aldı
MEB 2016 yılı için aldığı ödeneğin bir kısmını Doğu ve Güneydoğu'da Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu inşa...
İnsan Gelişimi Araştırması Yapana 25 Bin TL Ödül Verilecek
Koç Üniversitesinde UNESCO Kürsüsü olan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı öncülüğünde İnsan Gelişimi Araştırması yapan akademisyenlere 25 bin TL ödül verilecek....
2016-2017 Yetiştirme ve Destekleme Kursu Ortaokul Lise Yıllık Planları
MEB ÖDSGM Yetiştirme ve Destekleme Kursları 2016 - 2017 Yıllık planlarını yayınladı. Yayınlanan planlar MEB müfredatına uygun ve yayınlanan kazanım...
Bakan Bey’e Göre MÜLAKAT Bize Göre TORPİL
Son Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlik atamaları gösterdi ki mülakatlar birer torpil örneğidir. Kimseyi 10 dakika içinde anlayıp eleyemezsiniz.
Aday Öğretmenlikten Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Tarihi Belli Oldu
Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav tarihleri belli oldu. 81 il merkezinde yapılacak olan sınavların başlama saati ise 14.00...
Yeni Göreve Başlayacak Öğretmenlerden İstenecek Belgeler
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen ataması gerçekleştirildi ve atanan öğretmenler görevlerine başlamadan önce hazırlamaları gereken evrakları sizin için derledik.
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atamasını Tüm Tartışmalara Rağmen Gerçekleştirdi.
2016 – 2017 TEOG Ders Konu Dağılım Çizelgeleri Yayınlandı
Branş branş TEOG sınavında çıkacak soru ve konu dağılımları. TEOG sınavına girecek öğretmen ve öğrencilerin çalışması gereken kazanımlar neler?
2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Başladı
Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların tercih işlemleri yapacakları safya açıldı. Son tercih tarihi ne zaman?
Sözlü Sınav Sonuçlarında Hesaplama Hatası Yok
Sözlü sınav sonuçlarına itiraz eden adaylar beklemedikleri bir cevap aldılar. Aday formları üzerinde hesaplama hatasına rastlanmamıştır.
Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı Torpil Tartışmaları Başladı
Bakanlık sözlü mülakat sonuçlarını açıkladı ve sosyal medyada torpil iddiaları havada uçuşmaya başladı.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından atılan tweete göre sözlü mülakat sonuçları 29 Eylül Perşembe sat...
2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı
ÖSYM, 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını geç de olsa yayımladı. Adaylar rahat bir nefes aldı.
Ders Dışı Egzersiz Ek Ders ve Kurslardan Bağımsızdır
Ders dışı yönetmeliğinde dikkat çekici detayı sizler için araştırdık. 40 saat dersi olan öğretmen ders dışı egzersiz açabilir mi?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ