SON DAKİKA

MebAjans.net

Yöneticilikte Geçen 4 Yıllık Süre Nasıl Hesaplanacak?

17 Şubat 2016 günü sona erecek müdür yardımcılığı sınavı başvuruları hakkında akılda kalan sorulara Milli Eğitim bakanlığından açıklık getiriliyor.

Yöneticilikte Geçen 4 Yıllık Süre Nasıl Hesaplanacak?
Bu haber 17 Şubat 2016 - 2:02 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

Yöneticilikte Geçen 4 Yıllık Süre Nasıl Hesaplanacak?

17 Şubat 2016 günü sona erecek müdür yardımcılığı sınavı başvuruları hakkında akılda kalan sorulara Milli Eğitim bakanlığından açıklık getiriliyor. Özellikle göreve devam eden görevlendirme olan idareciler sınava başvurabilmek için geçen süre hesabında tereddüte düşmektedirler.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklama aşağıda bulunmaktadır;

06.10.2015 Tarihli ve 29494 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğinin “Yönetici görevlendirmede esas alınacak hususlar” başlıklı 28. maddesi 3. fıkrası hükümlerindeki sürenin hesaplanmasını illere gönderdiği e-maille açıkladı.

“Bilindiği gibi, 06/10/2015 tarih ve 29494 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmeliğin 28 inci maddesinin 3 üncü fıkrasında; “Kurucu müdürlük ve müdür yetkili öğretmenlikte geçen süreler ile yöneticilikte vekaleten ve geçici görev kapsamında geçen süreler, dört ve sekiz yıllık sürenin hesabında değerlendirilmez” hükmüne yer verilmiştir.

Yukarıdaki hükmün uygulanmasında oluşan tereddütlerin giderilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Yönetici görevlendirmelerinin aynı unvanda dört yılla sınırlı olduğu dikkate alındığında, görev yaptığı eğitim kurumu veya farklı bir eğitim kurumunda aynı veya farklı unvanda vekaleten veya geçici olarak görevlendirilenlerin, görevlendirildikleri bu süreler asli görev unvanlarının dört ve sekiz yıllık sürenin hesabından sayılacaktır.

Ancak, öğretmen ya da yönetici iken başka bir eğitim kurumuna kurucu müdürlük, müdür yetkili öğretmenlik veya vekaleten veya geçici olarak görevlendirildiğinde bu süreler, bu eğitim kurumu yöneticiliğine asaleten görevlendirildiği takdirde dört ve sekiz yıllık sürenin hesabında dikkate alınmayacaktır.

Örnek: A eğitim kurumu müdür/müdür başyardımcısı/müdür yardımcısı B eğitim kurumunda kurucu müdür/müdür yetkili olarak veya vekaleten ve geçici görevli olarak görevlendirilmesi halinde görevlendirildikleri bu süreler A eğitim kurumundaki müdür/müdür başyardımcısı/müdür yardımcısı görev unvanın dört ve sekiz yıllık sürenin hesabında dikkate alınacak; ancak, daha sonra B eğitim kurumuna 4 yıllığına görevlendirilmesi halinde ise bu süreler B eğitim kurumunun dört ve sekiz yıllık sürenin hesabına dahil edilmeyecektir.”

www.mebajans.net

Bir önceki yazımız olan [Güncel-2016] İL İL Hizmet Puanları ve Zorunlu Çalışma Süreleri başlıklı makalemizde 2015 hizmet puanları, güncel ve hangi hizmet bölgesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ