185 Bin Paket Sütün Dağıtımı Durduruldu

Diyarbakır’da 185 Bin Paket Sütün Dağıtımı Durduruldu

Milli Eğitim Müdürlüğü Di22yarbakır’ın 4 merkez ilçesinde bulunan 37 okulun müdürlüklerine gönderdiği yazıda,  Diyarbakır Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün, dağıtımına hazırlanılan 185 bin paket okul sütünün dağıtılmaması uyarısıyla bir yazı geldiğini bildirdi. Aynı zamanda Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul yönetimlerine, sütün dağıtılması konusunda 2. bir talimatın beklenmesi yönünde uyarıda bulundu.

Sonradan yapılan açıklamada, uyarının Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, birçok pakette deformelerin olması nedeniyle yapıldığı bildirildi.

Merkez Kayapınar, Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçelerindeki 37 okulda dağıtılması planlanan, Aynes 43. Parti nolu sütlerin, ambalajlarındaki deformeler nedeniyle dağıtımının durdurulması istendi.

okul_sütü_nabi_avcı_diyarbakır

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Okul Sütü Programının 5. Yılını Öğrencilerle Birlikte Kutlamıştı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü gönderdiği yazıda şöyle dedi;

“Diyarbakır il merkezinde bulunan ve 4 merkez ilçeyi kapsayan 37 okulda, Aynes 43 Parti No’lu okul sütlerinin dağıtımının, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından gönderilen yazı ile durdurulması istenmiştir. Bahsedilen okul sütlerinin dağıtılması planlanan okulların listeleri ekte sunulmuş olup, konuyla alakalı ekstra bilgilendirilme okul müdürlüklerine hızlı bir şekilde yapılacaktır. Okul sütlerinin önümüzdeki günler içerisinde dağıtılıp dağıtılmayacağı, ikinci bir yazılı talimatla bildirilecektir. Bu nedenle ikinci bir talimatın beklenmesi konusunda, gereğinin yapılmasını önemle rica ederiz.” denildi.

Okul sütlerinin önümüzdeki günlerde yeniden dağıtımına başlanacağı tahmin edilirken, mevcut sütlerin nasıl değerleneceği konusunda ise herhangi bir fikir beyan edilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.