2015 Şubat 15 Bin Öğretmen Ataması Gecikecek mi ?

Meclis Kararı Biran Önce Çıkmalı…

Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenin heyecanla atama kontenjanlarını beklediğini şubat ataması için hala bir adım atılmış değil. Meclisten 15 bin atama için karar çıkarılması gerekirken henüz gündemine dahi gelmiş değil. Eğer karar kısa bir süre içerisinde meclisten geçmezse atamalarda gecikme yaşanabilir. Zira 2014 yılında Ağustos ayında yapılması planlanan atamalar ancak  Eylül ayında yapılabilmişti.

Özür Grubu Atamaları Bekleniyor

MEB şuanda özür grubu atamalarını yapmakla meşgul. Bu nedenle şubat atamalarına vakit ayıramıyor. 15 bin öğretmen atamasının özür grubunun hemen ardından yapılarak 2.döneme yetiştirilmesi planlanıyor. Ancak bunun için öncelikle meclisten 15 bin öğretmen ataması için karar çıkarılması gerekiyor. Aldığımız bilgilere göre, önümüzdeki 10 gün içinde mecliste 15 bin atama kararının görüşüleceği ve kısa süre içerisinde resmi gazate yayınlanacağı söyleniyor. Kararın çıkmasının ardından ise artık tüm iş MEB’in bu konuda açıklayacağı takvime bakıyor. Kısa sürede tercihleri alarak atamaları yapması gereken MEB, öğretmenleri 2. döneme yetiştirmek için elinden geleni yapacaktır.

Mebajans.net Atama Bekleyen Öğretmenlerin Yanında

15 bin atama kararını bekleyen öğretmenler için sürekli olarak gündemi takip ediyoruz. Bu konuda herhangi bir bilgi paylaşılması halinde sizler içinde anında sitemizden duyuracağımızdan emin olabilirsiniz. Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenin yanında olduğumuzu bildirmek isteriz. Yapmış olduğumuz 2015 atama anketine katılım rekor düzeyde olmuş, 5o bin sayısını geçmiştik ve ilginç sonuçlarla karşılaşmıştık. Umarız en yakın zamanda tüm adaylarımızın atamaları gerçekleşir ve bu yorucu bekleyişten kurtularak öğrencilerine kavuşurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.