2016 Haziran Seminerinin Tüm Detayları

Haziran seminerleri geldi çattı. 17 Haziran 2016 cuma günü karne dağıtıldıktan sonra 20 Haziran 2016 Pazartesi günü itibariyle seminer dönemi başlamış olacak. Yıl sonu seminer dönemi 30 Haziran 2016 Perşembe günü sona erecek ve öğretmen 1 Temmuz 2016 itibariyle 2 aylık yaz tatiline çıkacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre ise öğretmenler 20 -24 Haziran 2016 tarihleri arasındaki seminer dönemini kendi okullarında 27-30 Haziran 2016 tarihleri arasındaki seminer haftasını ise istedikleri yerde alma hakkı verdi.

Tabi burada akıllara takılan sorular oldu. Şimdi bu sorulara açıklık getirmeye çalışacağız.

20-30 Haziran 2016 Semineri Detayları

-> Görevlendirme olarak başka bir okulda görev yapan öğretmenlerden;

  • Görevlendirme süresi 30 Haziran 2016’ya kadar olanlar seminerin ilk haftasını görevlendirildikleri okulda,
  • Görevlendirilmesi 17 Haziran 2016’ya kadar olanlar ise seminerin ilk haftasını kadrolarının bulunduğu okulda alacaklar.

-> Köylerde ve beldelerde birleştirilmiş sınıf okutan öğretmenler seminerin ilk haftasını ilçe milli eğitim müdürlüklerinin belirlediği ilçe merkezi bir kurumda alacaklar.

-> Seminerin 2. haftası ise tüm öğretmenler ister il içinde isterlerse de il dışında istedikleri okulda seminerlerini tamamlayabilecekler.

Seminerin 2. Haftasını Başka Kurumda Alacakların Yapacağı İşlemler

-> Seminerin 2. haftasını kadrolarının bulunduğu okulda değil de başka bir kurumda almak isteyen öğretmenler kendi kurumlarından üst yazı, görevlendirme belgesi ve semineri almak istediğiniz okula vereceğiniz dilekçenizi hazırlamanız gerekmektedir.

-> 30 Haziran 2016 itibariyle ek ders ayarlamaları yapılacağı için seminerini başka bir kurumda alan öğretmen 30 Haziran son tarih olmak şartı ile kadrosunun bulunduğu okula semineri aldığı okuldan aldığı ek ders puantaj çizelgesini fakslaması gerekmektedir.

Tüm işlemlerden sonra başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.