İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016 Müdür Yardımcılığı Görevlendirme Takvimi Yayımlandı

Danıştay’ın “Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’in” müdür yardımcılığı için getirilen yazılı sınav konularına ilişkin hükümlerinin yürütmesini durdurma kararı almasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselere müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirme takvimi yeniden belirledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde 2016 müdür yardımcılığı görevlendirme aşamalı ile ilgili bir duyuru yayınlandı.

Yapılan duyuruda 2016 yılı yönetici görevlendirme klavuzu’na göre müdür yardımcılarının görevlendirileceği belirtildi. Ayrıca danıştay tarafından verilen karar da göz önünde bulundurularak görevlendirme işlemlerinin yapılacağı söylendi. Buna göre müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmelerinin yeniden düzenlenen takvim doğrultusunda danıştay kararları da göz önünde bulundurularak yapılacağı vurgulandı.

Müdür Yardımcılığı Normları 11-12 Ağustos’ta Belirlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın illere gönderdiği yazı doğrultusunda il milli eğitim müdürlükleri müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirme için norm kontenjanlarını 11-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında sisteme girecekler.

Yazılı sınav sonrası geçer puan alan müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerle ilgili duyuru ve başvuru işlemleri 22-25 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Yazılı sınav sonuçlarına göre başvuru yapan müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı adaylarının tercihleri 22-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında onaylanacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanack? Görevlendirmeler Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru sonuçları 29 Ağustos – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında açıklanacak ve görevlendirmelerde yine aynı tarihler arasında yapılacak.

Sonuçların açıklanması ve görevlendirme işlemleri tarihleri iller arasında farklılık gösterebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.