İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016 ÖABT Branş Sıralamaları Açıklandı

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakatlar başlamasına rağmen ÖABT sınavına giren 17 branştan öğretmenlerin sıralamalarının bir türlü açıklanmaması tepki çekmeye başlamıştı. Sosyal medya üzerinden toplanan ÖABT branş öğretmenleri adaletli bir sözlü sınav için ÖSYM’nin branş sıralamalarını açıklaması gerektiğini savunmuşlardı.

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavlarına atama kontenjanının üç katı aday öğretmen çağrılıyordu. Öğretmen adayları branş sıralamalarından atama şanslarını tahmin edebiliyorlardı. Mülakatlar sona erdi ve mülakat sonuçları açıklama zamanı geldi ve bu arada ÖSYM branş sıralamalarını açıkladı.

ÖABT sınavına girmeyen adaylar sözlü mülakatlar öncesinde branş sıralamalarını öğrenebilmişlerdi fakat ÖABT’ye giren öğretmenlerin bir çoğu sözlü sınavlara branş sıralamalarını bilmeden girdiler.

ÖSYM Branş Sıralamasını Yayınladı

Sosyal medyadan ÖSYM’nin tüm hesaplarına yazan ÖABT öğretmenleri sosyal medyanın yanında ÖSYM’yi telefon ile de arayarak branş sıralamalarının yayınlanmasını istedi. Bunun üzerine ÖSYM 2016 KPSS ÖABT branş sıralamalarını yayınladı.

Adayların, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceği ifade edilen duyuruda, branş bazında sıralamaların, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulduğu, kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmet olduğu aktarıldı.

Branş sıralamalarının, adayların YÖKSİS’de kayıtlı güncel eğitim bilgilerine göre yapıldığı vurgulanan duyuruda, görüntülenen sayfanın belge niteliği taşımadığı, her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgilerin esas alındığı kaydedildi.

autocad lt satın al

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.