2016 Şubat Ataması

Gözünüz aydın sevgili Öğretmen arkadaşlarım. Beklediğiniz atamalar Şubat ta gerçekleşecek. Bu atama ile ilgili konuşmayı. Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptı. Azımsanacak bir rakamda değil hani 30 bin öğretmen atanacak.

Bu alınan karar bekleyen öğretmenlerimiz için sevinç kaynağı oldu. Milli Eğitim kaynaklarından alınan bilgiler doğrultusunda en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin başında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Özel Eğitim Öğretmenliği ve Rehber Öğretmenliği olduğu bu üç branştan açık  kontenjanın fazlalığından bahseden Bakanlık bunun haricin de de Şubat ayında İngilizce, İlköğretim Matematik, Fen Bilgisi ve Sınıf Öğretmenleri kontenjanlarında da atamalar yapılacağının sinyallerini vermiş durumda.  Anlaşılan yelpaze bayağı geniş olacak:  Sevgili okurlar bu rakam hiçte küçümsenmeyecek kadar önemli. Yelpaze geniş dedik araştırma verilerine göre atama yapılacak branşları kısaca isim olarak geçmek gerekirse. Almanca, Arapça, Beden eğitimi, Bilişim, Biyoloji, Coğrafya, Matematik, Felsefe, İhl Meslek, Kimya, Lise Matematik, Müzik, Ana Okulu,  Sosyal, Tarih, Teknoloji Tasarım daha listeyi uzatabilirim ama zaten atanacak öğretmenlerin bu listeden açılan kontenjandan haberi olduğu için kısa kestim.

Sayın Başbakanımıza ve Sayın Milli Eğitim Bakanımıza vermiş oldukları bu müjdeli haberden dolayı atama bekleyen ama bir türlü görevine kavuşamayan genç Öğretmenler adına Yürekten teşekkür ediyorum.  Anneler ve babalar atama bekleyip atmasını alamayan yavrularının üzüntüsünü en az onlar kadar yaşayanlardan. Bir nebzede olsa da yürekleri ferahlamıştır. Çünkü! Evlatlar ailelerinin aynasıdır.

Ve diyorum ki! İlerleyen zaman zarfında umarım bekleyen hiç bir Öğretmen kalmaz emekler heba olmaz.  Sayın  Nabi Avcı’nın elini taşın altına soktuğunu ve yüzünün akıyla çıkacağına inananlardanım.

www.eskisehirbricsk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.