2020 yılında ikili eğitim olmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı ikili eğitimi tamamen kaldırmaya kararlı. Yıllardır birçoğumuz ikili eğitim aldık. Sabahçılar çok erken okula giderken öğlenciler akşam geç saatlerde evlerine dönüyorlardı. Bu durumu düzeltmek için çalışmalarını hızlandıran bakanlık yeni okullar inşa ederek derslik sayısını artırıp ikili eğitimi sonlandırmak istiyor. Zaten ikili eğitime geçilmesinin en büyük sebebi derslik sayılarının yetersiz oluşuydu. Bundan dolayı okullar sabahçı ve öğlenci olarak ikiye ayrılmıştı. Bu durum günümüzde oldukça azaldı. Fakat tamamen ortadan kalkmış değil. İşte bunun için bakanlık 2019 yılı sonuna kadar ikili öğretimi bırakmayı planlıyor.

Bakan İsmet Yılmaz İleri Teknoloji Okulları projesi açılış konuşmasında bu duruma değindi. Konuşmasına öğretmen açığı ile başlayan bakan Yılmaz, öğretmen açığının en çok İstanbul’da bulunduğunu belirtti. En çok ikili öğretimin de aynı şekilde İstanbul’da yapıldığını ve bunun da sebebini şehrin çok fazla göç alması olduğunu belirtti.

58 Bin Derslik İhtiyacı Var

Çok daha kaliteli eğitim verebilmek için ikili eğitim uygulamasının kalkması gerektiğini belirten Yılmaz, bunu sağlamak için 58 bin derslik ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Mevcut durumda 48 bin derslik inşaatının devam ettiğini belirten Yılmaz, 11 bin derslik daha eklenince istenilen sayıya ulaşacaklarını ve bunu da 2019 yılı sonuna kadar tamamlayıp 2020’ye ikili eğitimi tamamen kaldırmış olarak gireceklerini belirtti.

Windows 7 Ultimate Satın Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.