40 Yıllık Öğretmenlikten Sonra Sıra Avukatlıkta

Ercan Türker 60 Yaşında 3. Üniversitesini bitirdi ve 40 yıllık öğretmenlik mesleğine son verip Avukat olarak mesleğine devam edecek.

Öğretmenlik mesleğinde 40 yılını dolduran ve şu anda özel bir eğitim kurumunda görev yapan Bursalı Ercan Türker, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Hukuk Fakültesini başarı ile bitirerek diplomasını aldı.

ogretmen-avukat-ercan-turker-diploma-mebajans
Ercan Türker, Uludağ Üniversitesi Rektöründen Diplomasını Alırken

2 Üniversite Daha Bitirdi

Ercan Türker’in bitirdiği Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi aslında kendisinin bitirdiği üçüncü üniversiteydi. Daha önce Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliğini ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni bölümü bitirmiş olan Türker 60 yıllık yaşamına 3 üniversite mezunluğu sığdırmış oldu.

Diplomasını UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’dan Aldı

Hukuk Fakültesi diplomasını 2015 – 2016 Akademik yılı güz dönemi mezunuyet töreninde Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’dan alan Ercan Türker’in mutluluğu yüzünden okunuyordu.

Öğretmenliği Bırakıp Meslek Hayatıma Avukat Olarak Devam Edeceğim

40 yıldır öğretmen olarak çalışan Türker, hukuk fakültesini bitirince Bursa barosuna kaydını yaptırarak avukatlık mesleğine adım atmış oldu. Kendi söylemi ile baroya kayıt yaptırarak yeni mesleğim olan avukatlığa bir başlangıç yapmış bulunmaktayım. Artık öğretmenlik yapmayı düşünmüyorum, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.