50 Bin Öğrenci Geri Dönüşüm Eğitimi Alacak

2004 yılı kapsamında başlatılan ve Edinilen bilgilere göre, proje kapsamında 1 milyon 200 bin öğrenciye ulaşılmış durumda. Taraflar arasında düzenlenen yeni protokol sayesinde, “Küçük şeyler doğayı yeniler” sloganı ile, 2016 yılı içerisinde de 50 bin öğrenciye geri dönüşüm konusunda eğitimler verilecek.

İstanbul’daki öğrencileri kapsayacak eğitim protokolünde, 50 bin öğrenci geri dönüşüm konuları üzerinde birebir eğitim alacak. Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde yürütülen ve İstanbul Üniversitesi’nin de desteği ile devam eden proje, mutlu ve sağlıklı yarınlara umutla bakmamızı sağlayacak.

41466205_620x410

Uzman eğitimciler tarafından verilecek eğitim kapsamında, ilkokul 2-3-4 sınıf öğrencileri ve 5. sınıf öğrencilerine,  ambalaj atıklarının diğer atıklardan ayrı tutularak geri dönüşüme kazandırılmasının nedenleri de anlatılacak.  Ayrıca çocuklara, geri dönüşüm temalı farklı hediyelerinde verilmesi planlanıyor.

Projenin asıl amaçlarından biri ise, doğal kaynakların etkin ve tasarruflu bir şekilde nasıl kullanılacağının anlatılması olacak.  Düzenlenen protokol kapsamında aynı zamanda öğrenciler, geri dönüşüm aşamalarını canlı olarak görme fırsatı bulacaklar.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından proje için yapılan açıklamada, “Geri dönüşüm sayesince çocuklarımızın geleceği daha fazla garanti altına alınacak. Çocuklarımız geleceğe umutla bakabilecek. Bu proje milli servetin yeniden kullanıma kazandırılması açısından son derece önemli bir projedir. Bütçeye katkıları da son derece fazla olacağı kanaatindeyiz. Ayrıca çevreye duyarlı insanların yetiştirilmesi, daha yaşanabilir dünya için şarttır” denildi.

Konunun uzmanları ise, geri dönüşüm eğitimi projesi ile ülke bütçesine çok büyük katkıların sağlanacağını, temiz bir çevre için gerekli bir uygulama olduğu konusunda açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.