İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AÖF – Açık Öğretim Fakültesi

Ülkemizin ekonomik durumu göz önünde bulundurulduğunda her şeyin yolunda gidebildiğini söylemek ne yazık ki oldukça zordur. Geçimini zor sağlayan, üniversiteye gidecek evladını okutamayacak insanların maddi yoksulluğunu düşünen devlet, bu açığı istediği üniversitenin açık öğretim programı ile gidermesine imkan tanımıştır. Bu sayede çalışma hayatı ile eğitim hayatını bir arada götürebilir. Bu durum sadece maddi durumu kötü insanlar için de geçerli değildir. Örneğin daha önceden lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış bir birey de aktif iş hayatı göz önünde bulundurulduğunda çok da rahat bir şekilde eğitim sürecine uyum sağlayamaz.

Bu kadar fazla avantajı bulunan ve her sene binlerce yeni öğrenciyi de bünyesine kazandırmayı başaran açık öğretim fakültelerine kayıt nasıl olur? Bu konuda en öncü eğitim kuruluşlarından biri Eskişehir’de yer alan Anadolu Üniversitesi’dir. Birçok öğrenciye açık öğretim kapsamında ders veren ve vermeye de devam eden bu güzide üniversite, açık öğretim kapsamında üniversiteye kaydolmanız için sizlere fırsat tanıyor. Oluşturduğu web sitesinin her soruya yanıt bulmasını sağlaması ile beraber amaca yönelik bir hizmet ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Hali hazırda var olan bu site sayesinde AÖF kayıt yenileme, AÖF lisans tamamlama, af kapsamında kayıt yenileme, yatay geçiş, var olan örgün öğretime ilave olarak ek üniversite okuma, AÖF ek yerleştirme gibi işlemlerinizi de saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz. AÖF kayıt işlemleri için kayit.anadolu.edu.tr adresini kullanarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz. AÖF vasıtası ile üniversite kaydı gerçekleştirebilmek için Ortaöğretim kapsamında başarılı bir birey olmanız ve tüm dersleri beklenen düzeyin üstünde tamamlamanız gerekmektedir. Okuduğu üniversitesine ek olarak bir üniversite daha okumak isteyenlere ise büyük avantajlar sağlanmaktadır. Eğitimi destekleyici Açık Öğretim Projesinden sizler de faydalanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.