AÖF Sınav Takvimi Değişti

Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi sınav takvimi değişikliği yaptığını açıkladı. Üniversite tarafından yapılan açıklamaya göre 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek bahar dönemi ara sınavı aynı tarihte yapılacakken 2-3 Haziran 2018 tarihinde de bahar dönemi final sınavları yapılacağı açıklanmıştı. Adayların birçoğu bu takvime göre planlamalarını yapmışlardı.

Milli Eğitim Bakanlığının TEOG sistemini kaldırıp bunun yerine merkezi sınavları getirmesi açıköğretim sistemini de etkiledi. Peki bu nasıl oldu? Açıköğretim fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında akademik takvimini yayınladı. Bu takvime uyarak güz dönemi ara sınav ve final sınavlarını gerçekleştirdi. Güz dönemi sırasında milli eğitim bakanlığı TEOG sınavının kaldırıldığını ve yerine merkezi sınav geleceğini bunun ile ilgili bilgilerin de ileri ki dönemlerde verileceğini belirtti. Bakanlık tarafından hazırlanan merkezi sınav kılavuzunda ve bakanlıktan yapılan açıklamada merkezi sınavın 2 Haziran 2018 Cumartesi tarihinde olacağı ve 3 Haziran 2018 tarihinde de bursluluk sınavının yapılacağı belirtildi.

Bakanlığın bu açıklamasının ardından açıköğretim fakültesi aynı gün bakanlık ile sınav yapmak istemedi ve bahar dönemi final sınavının tarihini 1 hafta öne aldı. Buna göre fakülteden yapılan açıklamaya göre daha önce 2-3 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacağı açıklanan AÖF bahar dönemi final sınavı 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacaktır açıklaması geldi.

Açıköğretim fakültesinde okuyan öğrenciler bahar dönemi sınavlarına yarın ve pazar günleri girecekler ve final sınavına ise belirlenmiş tarihten 1 hafta önce girerek 26-27 Mayıs tarihlerinde gireceklerdir. Sınav yeri değişikliği yapmak isteyenler tarih öne geldiği için bu başvurularını daha önce yapmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.