Atama Bekleyen Öğretmenler Platformu 2017 Şubat Öğretmen Ataması Açıklaması

MebAjans.net internet sitemizin düzenlemiş olduğu 2017 Şubat Öğretmen Atama Anketi’ne katılım devam ediyor. Anketimize katılan öğretmenler adayları anketin altına yaptığı yorumda sosyal medyada kurulmuş olan öğretmen atamaları platformunun 2017 Şubat öğretmen ataması için isteklerini belirtti.

Sizlere anketimizin altına gelen yorumu paylaşıyorum. Umarız 2017 Şubat öğretmen atamaları kontenjanları herkesi memnun edecek bir şekilde yayımlanır ve atama bekleyen öğretmen adalarının istekleri karşılanmış olur.

MebAjans.net Haberine Gelen Yorum;

Milli Eğitim Bakanlığının duyurularını yakından takip eden biz Atama Bekleyen Öğretmenler şubat ayı öğretmen atamasıyla ilgili ivedilikle resmi bir açıklama bekliyoruz.

Neden mi? – Çünkü :

1–Ücretli öğretmen sayısı 150 bine yaklaşmışken(Türk Eğitimsen 2016 verileri) neden hala şubat ayı öğretmen atamasıyla ilgili bir açıklama yapılmıyor?

2–Eğitim fakültesi mezunlarını, kpss’den başarılı olmalarına rağmen öğretmen olarak yeterli bulmayıp ‘liyakat’ amacıyla mülakata sokarken ücretli öğretmen alımlarında öğretmen vasfı taşımayan herhangi bir fakülte mezununu hatta ön lisans mezunlarını bile öğretmen olarak derse sokmak nasıl bir tezattır? bu sistemle nasıl bir verim almayı planlıyorsunuz? geleceğin teminatı olan çocuklarımızı bu sözde öğretmenlere nasıl emanet ediyorsunuz?

3– Türkiye taşeron işçiliği kaldırmaya çalışırken ( Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro durumuna ilişkin, ”Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız.” dedi. Haber Tarihi : 26 Aralık 2016 Pazartesi 21:24) ‘ücretli öğretmen’ çalıştırmanın mantığı nedir?

4–Doktor, hakim, polis, asker gibi mesleklerin ücretlisi yokken neden en az diğer meslekler kadar kutsal olan öğretmenliğin ücretlisi var?

5- Ücretli öğretmenlerin büyük bir kısmı da her sene değişmektedir. bunun etkileri de hesap edilmiş midir? atama bekleyen öğretmenler olarak sorularımızın en kısa sürede MEB tarafından cevaplanmasını bekliyoruz. Atama Bekleyen Öğretmenler Platformu-2016

esenyurt medyum

Bir yorum

  1. Emek verdim karşılığını sadece Allah’tan bekliyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında duranlarda keşke onun gibi olsalardı. Türkiye çok daha güzel bir yer olabilirdi. Benim de dayım çok ama o lokmayi yiyecek yürek yok çok şükür Rabbime.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.