Bakan İsmet Yılmaz, Müfredatı Sadeleştireceğiz

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ önemli açıklamalarda bulundu. Sivas’ın Altınyayla ilçesini ziyaret eden Bakan Yılmaz, terör belasını bizim gelişmemizi çekemeyen dış güçlerin ortaya attığını ve önümüze engel koyulmaya çalışıldığını söyledi.

Birlik Olma Zamanı

Bakan İsmet Yılmaz sözlerine şöyle devam etti. Terörü biz çıkarmadık fakat bu terör belasını bitirmek bizim elimizde biz bir olursak beraber birlik olursak her birlikte bu terörden kurtulabiliriz, dedi.

Bu Hükümet Dönemindeki Yükün Yarısı Eğitimde

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta eğitim ile konularda da bilgi verdi. Bakan Yılmaz, bu yeni hükümette eğitim rolü diğer hükümetlerden biraz daha fazladır. Ülkemizdeki fakirliği bitirmek için eğitimin kalitesini artırmak gerek. Ülkemiz ne kadar eğitimli olursa vasıflı elemanlar o kadar fazla olur ve işsizlik azalır. Böylece yoksulluk ortadan kalkmış olur.

Eğitimde Kaliteyi Artırmak için…

İleri ki dönemlerde bilgi temelli ekonomiye geçmeyi planlıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için de eğitimde kaliteyi artırmak gerekiyor. Bu duruma en büyük engel müfredat. Yoğun bir müfredata sahibiz. Müfredatımızı sadeleştirerek bu yoğunluğu azaltacağız. Öğrencilere olması gerektiği kadarıyla sadece konuların özünü vereceğiz. Gereksiz bilgilerle kendilerini meşgul etmeyeceğiz.

Yapacağımız müfredat değişikliği ile ülkemizi bölgesinde lider, dünyada ise ilk on büyük ekonomiden biri haline getirmeyi planlıyoruz.

Önümüzdeki dönemlerde öğretmen açığını da kapatarak bu planlarımızı gerçekleştirme adımını  atacağız.

Türkiye’nin önü açık. Bizi güzel günler bekliyor diyerek sözlerine son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.