Bakan Nabi Avcı’dan Hüseyin Çelik’e Kar Tatili Cevabı

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik sosyal medya üzerinden kar tatilini eleştirmişti. Hüseyin Çelik: ” Bizdeki bu mantığa göre İskandinav Ülkeleri’nde, Baltık Cumhuriyetleri’nde, ABD, Kanada ve Rusya’nın önemli bir bölümünde okullar hiç açılmaz. Biz, Türkiye’nin bir kış ülkesi olduğunu yeni mi keşfettik? Belediye Başkanları, yolları açık tutamıyorlarsa kendilerini sorgulasınlar. Çocuklarımız ve onların bu günlerde evde olmasından memnun olan velilerimiz bana kızmasınlar. Akılla yaklaşılırsa bana hak vereceklerdir. Büyükşehir statüsünde olmayan 51 vilayette eğer yolları açık tutamıyorlarsa valilikler, il özel idareleri kendilerini sorgulasınlar.” dedi.

Bu sözler karşısında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ne diyeceği merak ediliyordu ve beklenen açıklama bir teşekkür ile geldi.

Sayın Avcı, Hüseyin Çelik’e Teşekkür Ederek Cevap Verdi

Öğreciler ve Öğretmenler bizim Önceliğimiz

Bakan Avcı: “10 günden beri Türkiye mevsim normalleri üzerinde pek çok vilayetimizde kış şartları yaşıyor. Ben Sayın Hüseyin Çelik’in bu konudaki uyarısına teşekkür ederim, ama Milli Eğitim Bakanlığı kurumsal kültürü çok gelişmiş bir bakanlıktır. Ben burada öncelikle bu şartları en ince detayına kadar değerlendiren bütün parametreleri hesaba katarak nihai kararları oluşturan sayın valilerimize, il milli eğitim müdürlerimize, kaymakamlarımıza, ilçe milli eğitim müdürlerimize bu süreçte gösterdikleri dirayet, feraset ve basiret için çok teşekkür ediyorum. Bizim önceliğimiz çocuklarımızın, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığıdır, güvenliğidir; her şey ondan sonra gelir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.