Cihannüma Derneği Eğitimcileri Buluşturuyor

Cihannüma Derneği İstanbul’da bulunan temsilciliği vasıtasıyla organizasyon düzenliyor. Organizasyon eğitimcileri İstanbul’da buluşturacak.

Cihannüma İstanbul Temsilciliği organizasyonuna Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu katılıyor.

Ana temanın “Türkiye’de Din Eğitimi ve İmam Hatip Okulları” olduğu organizasyon 20 Şubat 2016 da gerçekleşecek.

Organizasyon programı şu şekilde;

  • 06:15 Üsküdar Mihrimah Sultan Caminde Sabah Namazı
  • 07:00 Üsküdar Evlendirme Dairesinde Kahvaltı
  • 07:30 Üsküdar Evlendirme Dairesi Nikâh Salonunda Program
  • 09:00 Kapanış

Cihannüma Derneği Nedir?

Cihannüma Derneğinin tam adı ““Cihannüma Dayanışma Ve İşbirliği Platformu Derneği” dir.Derneğin merkezi Ankara’dır. Derneğin tüm insanlığın ulaşmayı hedeflediği ortak hedefler etrafında toplanmıştır. Ahlak, Adalet, Hikmet, Barış, Emniyet ve Hürriyet gibi temel insani değerler etrafında toplanan ve Dünya’da, Türkiye’de herkesin insanca yaşamasını temin etmek üzere kurulmuş ve mücadele etmek için oluşturulmuş işbirliği ve dayanışma platformudur.

Cihannüma derneği tüzüğünde tüm dünya ve Türkiye’de ortak temel insani değerlerin ihlal edilmesi gibi durumlarda maşeri vicdanın derin sesi olmaya, tarihin ve kamuoyunun önünde üzerine düşen uyarı vazifesini yapacaklarını ve aktif bir duyarlılık sergileyeceklerini belirtmektedirler.

Kuruluşu çok konuşulmuştu

Cihannüma Derneği kuruluşu esnasında kamuoyunda ve muhalif basın yayın organlarında eleştirilmişti. AKP ile Gülen Cemaatinin arasındaki iplerin koptuğu dönemde kurulan dernek, AKP’nin devlet kadrolarında yeni teşkilatlanma için kurduğu dernek olarak gündeme gelmiş ve bu tür iddialara hedef olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.