ÇŞB’den 500 Lisans Öğrencisine Burs

Çevre ve Şehir4cilik Bakanlığından 500 lisans öğrencisine karşılıksız burs sağlanacağı bilgisi geldi. Bu burs ile ilgili detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız. Burs kimlere verilecek?, Burstan yararlanma koşulları neler?, Başvuru nasıl yapılacak?, Burs son başvuru tarihi ne zaman?, Burstan herkes yararlanabilecek mi?, Burs hangi vakıf tarafından verilecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca lisans öğrencilerinden bitirme tezi hazırlayan 500 öğrenciye burs verilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, burs Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla, Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından sağlanacak.

Ayda 300 lira olmak üzere 4 ay süreyle verilecek burstan, 200 çevre mühendisliği, 125 biyoloji, kimya ve kimya mühendisliği, 100 şehir planlama ve mimarlık, 75 inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi yararlanabilecek.

Lisans bursuna belirtilen konu başlıkları altında bitirme tezi hazırlayan öğrenciler, vakfın internet sitesinden 15 Şubat 2015’e kadar başvuru yapabilecek.

28 Şubat’ta kadar burs almaya hak kazananlar belirlenerek, kamuoyuyla paylaşılacak.

Burslar 1 Şubat 2015 baz alınarak ödenecek. Burs alan öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve CD formatında birer kopya halinde Türkiye Çevre Koruma Vakfına gönderecek.

Burs için başvuru adresi: http://basvuru.tucev.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.