Danışman Öğretmenler Belirleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı Danışman Öğretmenlerin Belirlenmesi İle İlgili Yazı Gönderdi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın gönderdiği yazı şu şekilde…

Şubat ayında ataması yapılacak öğretmenlere adaylık süreçlerinin ilk dönemlerinde danışmanlık yapacak öğretmenlerin belirlenebilmesi için danışman öğretmen listeleri ilgi yazımız ile istenmiştir.

Ancak gönderilen listelerin branşlar bazında toplamları, Bakanlığımızca ilan edilen atama alanlarındaki kontenjanlarla karşılaştırıldığında ekteki 49 alan/branş için danışman öğretmen sayılarının yetersiz olduğu tespit edilmiştir.

Bu nedenle ekte listesi gönderilen 49 atama alanı/branşı için ilgi yazıya cevaben gönderilen listedeki öğretmenler hariç, öncelikle hizmet süresi 10 yıl ve üstü öğretmenler arasından ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış olan, sosyal ve kültürel faaliyetlere (tiyatro gösterisi, şiir dinletisi, okul gazetesi, okul dergisi, okul gezileri, spor müsabakaları vb. etkinlikler) katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği ve mesleğinde temayüz etmiş olan öğretmenler olmak üzere danışman öğretmen olarak görev almak isteyen öğretmenlerin bilgilerinin ekteki danışman öğretmen bilgi formuna (bilgiler tarafınızdan oluşturulan başka herhangi bir excel dosyasına değil, sadece ekteki excel formatındaki danışman öğretmen bilgi formu dosyasına işlenecektir. Formatta herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır) eksiksiz olarak işlenerek 12/02/2016 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda bilgilerinizi rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.