Demirtaş’ın Öğretmen Eşi, Dönemi Evinde Geçirdi…

Öğretmenler atama beklerken Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın  300 bin Öğretmen atayacağız sözleri atama bekleyen Öğretmenlerin yüzünü güldürdü. Ama Akit gazetesinde çıkan Selahattin Demirtaş’ın Öğretmen eşi  Başak Demirtaş’ın  Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden aldığı raporlar sayesinde hiç çalışmadan okula bile uğramadan ‘maaş’ alıyor başlıklı haber inanın insanın vicdanlarını sızlatıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının bu konuya duyarsız kalmayacağını bekliyoruz. Çünkü! Şartlar ne olursa olsun Öğretmenler kendilerine emanet edilen yarının genç beyinlerine derslerini vermek zorundadır. Hele size hiç yakışmadı Sayın Demirtaş. Hak ve hukuktan bahseden söylevlerinizle kitlelere hitap eden siz  sevgili eşinizin bu kadar periyodik aralarla rapor almasının hiç fark edilmeyeceğini mi sandınız?

Evet Sur’da olaylar büyük kanayan bir yara ama beyler orada tüm zorluklara rağmen Öğretmenlik görevlerini icra etmeye çalışan Öğretmenler’de bu Ülkenin çocukları. Daha dün ulusal  bir yayın organında fedakar bir eğitimcimizi izlerken gözlerim yaşardı. Okulundaki tüm zor koşulları göğüsleyerek karları temizleyen sobasını yakan  öğrencilerini evlerinden alıp evlerine teslim eden Eğitimciyi sizde seyretmiş duymuşsunuzdur. Şartlar ve sorunlar ne olursa olsun görev kutsaldır. Sizin ayrıcalığınız ne  anlayamadım!

Ben yürekten inanıyorum ki! Akit Gazetesinde çıkan bu habere Sayın Milli Eğitim Bakanı ve Sayın Başbakanımız duyarsız kalmayacaktır. Araştırılarak haksız yere aylığını alan bu hanımefendiye  ödenen paralar faizi ile geri alınacaktır .

Olmadı Sayın Demirtaş olmadı! Bir insanın söylevleri ile davranışlarının örtüşmesi gerekir. Yetim hakkından bahseden siz, devletten haksız yere aylık alan eşiniz.  Siz sakın Sur’daki olayları bilmiyorsunuz demeyin. Ülkemizin her köşesinde yaşananlardan en az sizler kadar haberdarız. Görev kutsaldır. Kutsallığına inanılmayan, sadece haksız para kazanmanın peşinde olan her kim olursa olsun! Görev bilincinden vatan sevgisinden uzaktır. O zaman Sur’da görev yapan polisimiz, doktorumuz, hemşiremiz, karayolları ekibimiz bir hastanene ile anlaşıp hep rapor alsın. Aybaşında da Bankamatikten parasını alsınlar  var mı böyle  haksız kazanç elde etmek.

Oğuzhan MERT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.