Eğitim Siteleri

Online Eğitim Veren Siteler

Eba Eğitim sitesi tüm öğretmen ve öğrenciler için e-dosya, e-döküman  ders notları ve elektronik ortama aktarılabilecek her türlü bilgiyi paylaşabilecekleri elektronik bir platformdur.

Böylece öğrenciler ile öğretmenler arasında online bilgi paylaşımı yapılabilmekte ve bu paylaşım çeşitlenerek bir nevi bilgi bankası oluşturulmaktadır. Hem öğretmenler hem de öğrenciler için son derece verimli olan bu sistemi tüm öğrenciler ve öğretmenler kullanabilmektedir. Teknolojiyi eğitim ile entegre etmeye yönelik olan bu projede video modülü ile öğrenciler diledikleri dersi görsel olarak tekrar tekrar dinleme-izleme olanağına sahip olacaklar. Dilediği dersin kitaplarını e-kitap olarak indirebilirler. Haber Modülü ile sisteme bağlı olan öğrencilerin birbirlerinin çalışmalarından haberdar olabilmekte ve farkı projeleri ortaya çıkarabilmek için gerekli ilham ve dökümana sahip olarak arkadaşları arasında ileri gidebilmek için yüksek bir motivasyonla ilginç projelere de imza atabilmekteler.

Morpa Kampüs; ilk ve orta öğretim öğrencileri için bulunmaz bir nimet. Özellikle Eğitim müfredatına uygun kitap-ödev-yaprak testleri konu anlatımları sorular ve çözümleri barındıran dökümanların toplandığı bir havuz olan sistem mükemmel bir eğitim platformudur.

Öğretmenlerden yönetici statüsünde olanların ve okul müdürlerinin ücretsiz üye olabilecekleri bu platform öğrenciler için ücretli.

Özellikle deneylerin olması her sınıftan öğrenci için derslerde büyük bir gelişim aracı. Ödevlerini yapmakta zorlanan öğrenciler bu platforma girerek sayısız görsel kaynaklara ulaşma imkanına kavuşuyorlar. Havale Kredi kartı kapıda ödeme seçenekleri ile ödeme kolaylığı sunan Morpa Kampüs üye olunduktan sonra tüm olanakları sunmaya hazır.

Uzem (uzaktan eğitim) teknolojinin en büyük nimeti olan interneti kullanarak hangi coğrafyada olursa olsun tüm uzaktan eğitim alan öğrencileri sanal bir sınıf ortamında buluşturarak online ders görmelerini ve derslere görüntülü ve sesli katılım yapmalarına olanak tanıyan bir sistem. Öğrenciler bu sayede zaman ve mekandan soyutlanarak diledikleri anda diledikleri zamanda eğitim imkanına kavuşabiliyorlar.

Tudem Online de bir nevi online eğitim sistemi olarak adlandırılabilir. Binlerce proje binlerce güncel testler ve içerikler barındıran bu platformda hem öğretmenler hem de öğrenciler için kullanılabilir binlerce doküman var. Projeler sınavlar etkinlikler dersler ve konu anlatımlarının bulunduğu platform günümüzde değişen ve gelişen eğitim anlayışına ayak uyduruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.