Fatih Projesi Yaygınlaşmaya Devam Ediyor

Fatih Projesiyle Öğrenciler Teknolojiyle Buluşuyor

Takvimler 2016’yı gösterirken teknolojiye ‘’Dur’’ demek imkansız hale geldi. Hal böyle olunca teknoloji ve teknolojinin getirdiği avantajlardan yararlanıyoruz. Nerede mi yararlanıyoruz? Evlerimizde, iş yerlerimizde, okullarımızda, hastanelerimizde ve daha birçok alanda. Teknoloji artık mecazi olarak elimizin altında, gerçek anlamda ise hep elimizde. Sürekli taşıyoruz teknolojik aletleri. Cebimizden, masamızdan, elimizden ayrılmıyorlar. Akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar, çeşitli ev aletleri gibi birçok yenilik.

Bu yenilikler ise eğitimde mutlaka kullanılmalı diye düşünüyorum. Elbette okullarımızda da  kullanılıyor. Devletin Fatih Projesinden bahsetmek istiyorum sizlere. Nedir Fatih Projesi? Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği bir proje olan Fatih Projesi okullara oldukça fazla katkı sağladı ve eğitimin kalitesini arttırdı. Fatih Projesi ile okullara etkileşimli (akıllı) tahtalar, tablet bilgisayarlar geldi. Öğrencileri de oldukça sevindiren bu proje hem eğitimin kalitesini arttırdı hem de teknolojiyle birleşen eğitim standartları yükseldi. Böylelikle öğretmenlerin ders anlatma teknikleri değişti ve bu da öğrencilerin ders içerisinde anlatılan konuya olan hakimiyetini farklılaştırdı. Evde teknolojiyle birlikte büyüyen çocuklar akıllı tahtanın ve tablet bilgisayarların yararları, fırsatlarıyla kendilerini geliştirdiler.

Çok yararlı bulduğum Fatih Projesinin çok yenilikçi bir proje olduğunu düşünüyorum. Yüz binlerce öğretmen ve eğitim gören yüz binlerce zihni geliştirdi bu proje. Teknoloji ve eğitimi birleştiren bu yararlı Fatih Projesi öğrencilere iyi geldi ve yıllarca iyi gelmeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.