İlkokullara Kodlama Dersi

İlkokullara artık yeni ders geliyor. Gelişen bilim ve teknolojide Türkiye olarak teknolojide ilerlemiş ülkeler arasında yerimizi almamız gerekiyor. En büyük haberleşme ağı olan internet ucu bucağı olmayan bir okyanus gibi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ilkokul çağındaki çocukların kodlamayı öğrenmesi için girişimlerde bulunulacağını açıkladı.

Ülkemiz için bilim ve teknolojide hak ettiğimiz yeri alabilmemiz için bilgisayar ve internet konusunda nitelikli insan kaynaklarına ihtiyacımız var.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; Almanya ve Japonya’nın II. Dünya savaşında yenik çıkan 2 devlet olduğunu ve yaptıkları atılımlarla şimdi dünyanın zengin ve gelişmiş ülkelerinin arasında yerlerini aldıklarının altını çizerek, Ülkemizin büyümesi ve gelişmesi için eğitim alanına büyük yatırımların yapılması gerektiğini vurguladı.

Hükümetin iktidara gelmesinden bu yana bütçede en büyük payı eğitime ayırdığını belirten Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık çocuklarımızın ilkokul 5. Sınıfa geldiklerinde ellerine tabletler verilerek dijital olanakları tanıyarak bu olanaklardan en iyi şekilde faydalanacaklarını çocukların kaynak olarak sadece kitapla yetinmek zorunda olmayacaklarını belirtti.

Kodlama Dersi Şart.

Ülkenin geleceği şüphe götürmez bir şekilde eğitimi teknoloji ile entegre etmektir. Eğitim kalitesini yükseltmek için çocuklarımızı erken yaşlarda bilgisayar kullanımı bilgisayar kodlama gibi alanlarda yetiştirmekte fayda var. Madem ki amacımız gelişmiş bir ülke olarak dünya sıralamasında yer almaktır; o halde bunun gerektirdiği gayreti de millet olarak göstermemiz gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.