KPSS 2016/2 Tercih Sürecinde 30 Aralık 2016 Tarihine Dikkat!

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2016 yılı tüm KPSS sonuçları açıklandı. 2016 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim (lise) sonuçları açıklandıktan sonra devlet kurumları memur ve personel alımları ilanları yayınlamaya başladı.

ÖSYM tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına ikinci yerleştirme için adayların tercihleri bugünden itibaren, 30 Aralık’a kadar alınacak.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.

Adaylar tercihlerini, bugünden itibaren 30 Aralık’a kadar internet yoluyla ÖSYM’ye gönderecek. Tercih işlemleri, 30 Aralık’ta saat 23.59’da sona erecek.

Adaylar, tercihlerini, KPSS-2016/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre, T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapacaklar.

2 yorum

  1. 2016 subatta atanip martta goreve baslayan ogretmenlerin es tayini ile ilgili sikintilarini Lütfen rica ediyoruz aile birliği icin giderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.