MEB, E-KPSS ile 250 Engelli Öğretmen Alıyor

Engelli Kamu Personeli Sınavı’na (E-KPSS) katılan öğretmen adaylarından 2016 yılı içinde Milli eğitim Bakanlığı (MEB) 250 öğretmen alımı yapacak.

DMK (Devlet Memurları Kanunu) 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan ve E-KPSS sınavına girmiş ve Engellilerin Devlet Memurluğuna alınması hakkındaki yönetmelik şartlarını taşıyan herkes başvurabilir.

2016, MEB 250 Engelli Öğretmen Alımı Başvuru Tarihi ve Adresi

Başvuru şartlarını taşıyan öğretmen adayları başvurularını 14-17 Haziran 2016 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr ya da http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden TC Kimlik numaraları ile elektronik başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.

Başvuru Esnasında İstenecek Belgeler

Başvuru yapacak adayların başvuru sırasında ibraz etmeleri gereken belgeler şunlardır;

  • Lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesi
  • Pedagojik formasyon
  • 2016 EKPSS Sonuç Belgesi
  • Engelli Sağlık Kurulu Raporu

Bu belgelere ek olarak adayların daha önce ya da halen bir devlet kurumunda çalışıp çalışmadıklarına dair beyanları alınacak.

Sağlık Kurulu Raporu Şart

Ataması yapılan engelli öğretmenler göreve başlama işlemleri esnasında öğretmenlik yapmaya ilişkin sağlık durumu raporunu sunmak zorundalar. Sağlık raporunu ibraz edemeyen öğretmenlerin göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Sadece İl Tercih Edilecek

Engelli öğretmen atamaları, adayların seçtikleri ve boş kontenjan bulunan illere yapılacak. Atamalar EKPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır ve 250 öğretmen ile sınırlıdır.

Herhangi bir ile ataması çıkan öğretmenin asıl görev yeri o ilin valisi tarafından belirlenecektir. Valiliklerin nasıl görevlendirme yapacaklarına ilişkin bir açıklama bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.