MEB, Öğretmenlere İki Konuda Yasak Getirdi

Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatiliyle alakalı okullara yazı göndererek öğretmenlere iki konuda yasak getirdi. Detaylar haberimizde.

İşte MEB’in kesin talimat verdiği o iki konu;

Marka, kırtasiye malzemesi ve kitap önerilerinde bulunmayın

MEB okullara gönderdiği resmi yazıda öğretmenlerin yarıyıl tatilinde marka kitap ve kırtasiye malzemesi önerilerinde bulunmamaları konusunda uyardı.

Yazı tam olarak şu şekilde;

-Bakanlığımızca gönderilenler dışında proje, protokol ve vb. çalışmalar kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlarca öğrencilerimize dağıtılmak üzere okullarımıza bağış veya yardım adı altında gönderilen kitap, broşür, afiş vb. materyallerin; anayasaya, kanunlara, öğretim programlarına ve öğrenci eviyesine uygun olup olmadığı ile içeriğin doğruluğu hususlarında detaylı ve yeterli inceleme yapıldıktan sonra öğrencilerin kullanımına sunulması,

-Öğrencilerimizin kullanacakları kırtasiye malzemeleri konusunda öğretmenlerimizin belirli markalara yönlendirmede bulunmaması,

Tatilde öğrencilere ödev vermeyin!

MEB okullara gönderdiği yazıyla yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev vermeyin uyarısında bulundu.

Bakan Nabi Avcı imzalı yazıda eğitim öğretim ile ilgili kısmı aksamalar yaşanan bölgelerdeki okullarda aksamış olan eğitim öğretim faaliyetlerinin telafisi için her türlü tedbirin alınması gerektiği de belirtildi. Ayrıca karnenin, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunun velilere vurgulanması istendi.

Yazıda ayrıca şu ifadelere yer verildi;

Eğitim öğretim ile ilgili kısmi aksamalar yaşanan bölgelerimizdeki okul ve kurumlarımızda aksamış olan eğitim öğretim faaliyetlerinin telafisi için ilgili (b) yazı doğrultusunda her türlü tedbirin alınması ancak bu kurumlarımızdaki öğrencilerimize ödev verilmemesi hususunun ise telafi programı doğrultusunda değerlendirilmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.