İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MEB Sistem Değişiyor İddialarını Yalanladı

Milli Eğitim Bakanlığı, “4+4+4 İflas Etti Eğitim Sistemi Yine Değişiyor” başlıklı haberle ilgili olarak, sistem değişikliğinin söz konusu olmadığını, Bakanlığın bu konuda yürüttüğü herhangi bir çalışmanın da bulunmadığını bildirdi. Sistem değişip 4+4+4 sistemi geldiğinde ister istemez aksaklıklar yaşanmıştı. Bu aksaklıklardan dolayı da medya da sistemin değişip eskisine dönüşeceği veya yeni bir sistem geleceği hakkında yorumlar yapılmaya başlamıştı.

Gazetedeki İddialar Gerçek Değil

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bir gazetede yayımlanan “4+4+4 İflas Etti Eğitim Sistemi Yine Değişiyor” başlıklı haberde iddia edilen sistem değişikliğinin söz konusu olmadığı belirtildi. Sistemde aksaklık olmadığı sistemin doğru bir şeklide işlediği belirtildi.

4+4+4 Sistemi Başarılı Şekilde Devam Ediyor

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 6287 Sayılı Kanun gereğince eğitim sisteminin 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren, kamuoyunda “4+4+4” diye bilinen 12 yıllık zorunlu eğitim olarak düzenlendiği ve başarılı bir biçimde devam ettiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Haberde iddia edildiği gibi 5+3+4 biçiminde bir sistem değişikliği söz konusu değildir. Bakanlığımızın bu konuda yürüttüğü herhangi bir çalışma bulunmamaktadır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.