İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MEB’den Süryani anaokuluna onay

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 86 yıl sonra açılan ilk Süryani okulu olan Özel Mor Efrem Süryani Anaokuluna onay verildiğini bildirdi. Anadolu Ajansının yaptığı habere göre Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin hükümetin 2002 yılından bu yana demokratikleşme çalışmaları kapsamında yapılan çalışmaları bir neticesi olarak süryani okulun açıldığını bildirdi. Bu çalışmaların önemli adımlar olduğu belirtildi.

Eğitim konusunda da cesur adımlar atıldığını ifade eden Tekin, geçen yıl Gökçeada’da Rum okulunun eğitim öğretime başladığını hatırlattı. Bu açılımların devam edeceği ve ülkede bir eğitim birliği sağlanacağı söylendi.

Süryani vatandaşların da okul açmak için geçen yıl başvuru yaptığını anımsatan Tekin, “Bu kapsamda Beyoğlu Süryani Kadim Meryem Ana Klisesi Vakfına ait olan ve 86 yıl sonra açılan ilk Süryani okulu olma özelliği taşıyan İstanbul Yeşilköy’deki Özel Mor Efrem Süryani Anaokuluna onay verdik. İşyeri açma ve çalışma ruhsatına ilişkin yazıyı valiliğe gönderdik. Hayırlı olsun” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.