MEB’den Velilere Dolandırıcılık Uyarısı

Dolandırıcıların e-Okul Yalanı

Milli Eğitim Bakanlığından velilere önemli uyarılar geldi. e Okul sisteminin ismini kullanarak dolandırıcılık yapıldığını vurgulayan Milli Eğitim Bakanlığı, bakanlığın adıyla gelen aramalara itibar etmemelerini istedi.

Bir çok veliden gelen ihbarlar üzerine inceleme başlatan Milli Eğitim Bakanlığı, velilere telefon eden dolandırıcıların öğrencilerin bazı bilgilerini ele geçirip, Milli Eğitim Bakanlığından arıyoruz diyerek randevu almaya çalışıyorlar.

Dolandırıcılar, öğrencinin e okul sistemindeki notlarını ve bilgilerinin incelediklerini ve yetersiz olduğu konularda ücretsiz araç gereçler verileceğini söyleyerek senet imzalatıyorlar.

Konu Yargıya Taşınıyor

Konunun yargıya taşındığını belirten MEB yetkilileri, halen bu gibi satışların ve dolandırıcılığın devam ettiğini ve velilerin bu hususta daha dikkatli olmalarını istediler. Yetkililer, Milli Eğitim Bakanlığı olarak e okul ile ilgili aramaların veya ev ziyaretlerinin söz konusu olmadığını ve bu dolandırıcılar hakkında adli işlemlerin başlatıldığını belirttiler.

e-Okul Güvenliği Arttırılacak

Yetkililer artık e okul sisteminin güvenliğinin artırılması için çalışmalarını sürdürdüklerini, e okul veli bilgilendirme sistemi girişi için öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarası bunun yanında başka bir kimlik bilgisi ve resim konulması üzerinde çalıştıklarını bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.