Hüseyin Çelik’ten Memur Adaylarına Kötü Haber

Gaziantep Ak Parti Milletvekili ve Ak parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik iş beklentisi içinde olan memur adaylarına kendi sosyal medya hesabı üzerinden seslenerek tüm gençlerin kamu alanında çalışmak istemelerini anladığını fakat toplam istihdamın 25 milyon iken ancak 3 milyon 450 bininin kamu alanında istihdam edildiğini belirten Gaziantep Ak Parti Milletvekili ve Ak parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik gençlerin kamuyu beklemek yerine özel sektörlere yönelmeleri gerektiğini belirtti.

İşsizlik oranının ülkemizde yüksek olduğun belirten Gaziantep Ak Parti Milletvekili ve Ak parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik ülkemizin ekonomik modelinin özel sektör eksenli olduğunun altını çizdi. Kamu alanında istihdamın tüm istihdama oranının 1/8 oranında olduğunun altını çizen Hüseyin Çelik özellikle özel sektörde aranan branşlarda eğitim almış olanların kamuda istihdamı beklemek yerine özel sektörlere yönelmelerinin daha iyi olacağını belirtti.

Ayrıca iş kurmak isteyen binlerce girişimci gencin önünün açık olduğunu ve hükümetin bu girişimcilere hibe ve kredi desteği sunduğunu belirten Gaziantep Ak Parti Milletvekili ve Ak parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik; gençlere kendi işlerini kendilerinin kurmalarını öğütledi.

Böylece kamu alanında istihdam edilmeyi bekleyen gençler için özel sektöre yönelme yolu göründü. Hükümetin verdiği hibe ve kredilerle özel sektörde iş kurmak ve ilerlemenin yolunun açık olduğunu vurgulayan Gaziantep Ak Parti Milletvekili ve Ak parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik bazı girişimci gençlere yeni bir ufuk açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.