Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Yılı Sınav Takvimi Belirlendi

Mili Eğitim Bakanlığı 2016 yılı sınav takvimini yayınladı. Buna göre ilköğretimden ortaöğretim düzeyine geçiş sistemi içerisindeki yapılacak olan sınavların tarihleri öğrenci ve velilere duyuruldu.

2015 – 2016 Sezonu TEOG Sınav Takvimi Belirlendi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı olarak bilinen TEOG için 2016 yılı tarihleri yayınlandı. Buna göre 1. dönemde yapılacak olan ortak sınavlar 25-26 Kasım 2015 tarihinde, bu döneme ait mazeret sınavları ise 12-13 Aralık 2015 tarihinde yapılacaktır. İkinci Dönemde yapılacak sınavların tarihleri ise 27-28 Nisan 2016, mazeret sınavları ise 14-15 Mayıs 2016 olarak belirlenmiştir.

TEOG Sınav Kapsamı

Öğrenciler İki dönemde de uygulanacak olan bu sınavlara özel bir durumu olmadığı takdirde kendi okullarında gireceklerdir. Eğer ki geçerli bir sebebi olması doğrultusunda sınava girememiş olan bir öğrenci olursa bu öğrenciler için belirlenecek olan bir hafta sonu gününde mazeret sınavı uygulanacaktır.

Öğrencilerin Yıl Sonu Ortalamaları

Yıl sonunda öğrencilerin ulaşmış olduğu başarı ortalamaları 100 tam puan üzerinden yapılacak ve bu puanlar öğrencilerin sınav sonuçlarında etkili olacaktır. Öğrencilerin girmiş oldukları ders saatleri ve almış oldukları puanlar neticesiyle belirlenmiş puanlar ile sınav sonuçlarının değerlendirilmesi 700 puan üzerinden yapılacaktır.

Yerleştirilme Aşaması

Öğrencilerin yıl sonu puan hesabının yapılmasının ardından 6,7 ve 8. sınıflarına ait olan ortalama puanları toplanmak suretiyle bu puanın yarısı alınarak yerleştirme işlemleri yapılacak ve bu aşamadaki yerleştirilme puanları 500 tam puan üzerinden hesaplanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.