Milli Eğitim Camiası Bu Haberle Şok Oldu

Kayseri’de İntihar Eden Öğrencinin Tecavüze Uğradığı Ortaya Çıktı

Perşembe gecesi polis babasının silahıyla intihar eden Cansel Buse Kınalı’nın öğretmeni tarafından tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Cansel’e tecavüz eden matematik öğretmeni Bayram Ö. suçunu itiraf etti. Kayseri Kapalı Cezaevi’ne konulan Bayram Ö. hâkim karşısına çıkacak.

Cansel Okul Yönetimine Durumu Bildirmişti

Pazartesi günü öğretmeni tarafından tecavüze uğrayan Cansel Salı günü okul yönetimiyle görüşüp durumu bildirmiş, okul yönetimi ise olayın üzerini kapatarak Cansel’i dikkate almamışlar. Bu iddaayı ortaya atan öğrencileri dinleyen MEB okul yönetimini ve iki rehber öğretmenini meslekten el çektirerek açığa aldı. Soruşturmanın sonucunda öğretmenler hakkında karar verilecek.

Bayram Ö. Kimdir?

Yaklaşık 20 senedir öğretmenlik yapan Bayram Ö. evli ve iki çocuk babasıdır. Geçmişinde profesyonel olarak stand up yapan Bayram Ö. öğrencileri tarafından sevilen ve saygı duyulan bir öğretmenken tecavüz olayıyla öğrencilerini şok etti.

Cansel İçin Yürüyüş Düzenlenecek

Öğretmeni tarafından tecavüze uğradıktan sonra intihar ederek hayatına son veren Cansel için yürüyüş düzenlenecek. Dün akşam saatlerinde sosyal medyada açılan Cansel için susma hashtagıyla örgütlenen kişiler bugün saat 18’de Kayseri Forum’un önünde buluşarak yürüyüş yapacaklar. Sosyal medyada açılan hashtaga binlerce kişi destek vermiş, bazı ünlüler de konu hakkında twit atarak tepkilerini dile getirmişlerdi. Konu hakkında twit atan ünlü oyuncu ezgi mola ‘’Artık herkes senin tecavüzcü olduğunu biliyor Bayram Ö……!’’ yazarak tepkisini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.