İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nisan Öğretmenleri Başbakana Seslendi

Nisan Öğretmenleri Başbakana Seslendi

Son Günlerde Öğretmen Atamalarıyla ilgili gelinen aşamada, Sayın MEB Bakanı Nabi Avcı Habertürk, Anadolu Ajansı ve Kanal 24 e yaptığı açıklamalarla ilgili öğretmen adaylarına savunma hakkı doğmuştur:

Bilindiği gibi Sayın Avcı, Nisan ataması isteyenlerin öğretmen değil aday adayı olduklarını söyledi; o zaman niçin daha öğretmen olmayan bu aday adaylarını ücretli çalıştırıyorsunuz?

Öğretmenlik sıfatı mevsimsel olarak değişen bir sıfat mıdır.? Çünkü MEB de çalışan yine bu kişilerdir. Ve bu kişiler mülakatlı 1 temmuz dershane ataması gibi son derece insani ve siyasi olarak kelimelerin susması gereken bir atamayla değil hak olan ek atamayla atanmak istiyorlar.

Yine açıklamalarında bu aday adaylarının yeterli puan alamadığının, sorunun şahsi olabileceğinin vurgusunu yapmıştır. Doğrusu ise bu adaylar 50 barajıyla bazı branşlara yapılan tolereden faydalanmayan sistemin mağdurlarıdır. Neden 50 barajında bu seçim yılında ısrar edilmiştir? Bunun DKAB ve taban ilişkisi ihtimal midir?

Ücretli öğretmenlik çağın kanayan yaralarından birisidir iktidarıyla muhalefetiyle bu konunun en iyi şekilde neticelendirilmesi gerekir.

2011 yılında sözleşmelilerle beraber 30 000 atama yapılmıştır. Bu yılda Nisan ve Mayıs ayında 35 000 ihdasının kullanılması ihtiyaca yönelik yapılabilecek en güzel adım olur

Aksi takdirde Ağustos atamasıyla olsun hak olsun gibi söylemler ve kendileri için seçimden Ağustosa kalan ne kalırsa kardır gibi bir mantık, hiçbir öğretmen zihniyetiyle izah edilemez.

Ağustos Atamasını isteyenlerin Ağustos isteme hakları vardır lakin KPSS öncesi alım yığılmayı azaltır, kadroyu değil. Kadro ise hükumet tarafından çeşitli zamanlarda verilebilmektedir.

Tüm medya organlarında Müjde olarak verilen 47 000 kadro ihdas anında 35 000 ine indirilmiş ve son olarak da KPSS öncesi yapılamayacağını Sayın Bakanımız söylemişlerdir.

Bütün bunlara rağmen iç güvenlik yasasının olduğu torbada atama kanununa yasalaşma esnasında dahi Hükumete yakın isimler umutvari desteklerde bulunmuşlardır. Ancak umut cümleleri dahi siyaset kokan bir garip çiçek misali bu cümleler giderek daha manidar hal almıştır. Ve hertürlü ihmalimiz bizi üzecektir, biz şu an 33,789 kişi olarak bu durumu takip etmekteyiz, Tabi bizim grubumuza üye olmayan ataması yapılmayan öğretmen arkadaşlar da var. 14 Mart da eylemlerle sesini duyurmuş olan, Kabe den hatim duası yapmış olan, Twitter da grup olarak sosyal medyada yer alan ve fikirlerini yükselten bu grubun Sayın Ahmet Davutoğlu’nun inşallah nisan ataması için çalışıyoruz sözüne güveniyoruz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın KPSS’ye karşı benim öğretmenimi sınavla almayın gün gelecek benim öğretmenim okul seçecek sözüne inanıyor ve nisan ayında atama müjdemizi Başbakanımızdan duymak istiyoruz.

Saygılarımızla…

ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLER SENDİKASI YÖNETİM KURULU

2 Yorum

  1. Ebussuud Adaleti Ebussuud Adaleti 7 Nisan 2015

    syn nabi avcı nisan atamasını sınırda kaldığımız için puanımız yetmediği için istemiyoruz 50-60 gibi puan alan birkaç branşı öğretmen olarak atadığınız için istiyoruz bütün servetimizi zamanımızı kpss uğruna harcadık adaletsizlik nerde biliyor musunuz sırf 50-60 ile atadığınız sınıf din pdr ing ile kontejanları doldurduğunuz adaletsiz branş dağılımı yaptığınız için insanlar 80-90 ile atanamadılar işte bu nedenle nisanda 40 bin atama olmalı yüksek puanla atanamayan branş öğretmenleri atanmalıdır başbakanımıza güveniyoruz o söz verdiyse son sözü de yine başbakanımız söyleyecek

  2. Almanca öğretmeni Almanca öğretmeni 6 Nisan 2015

    Öğretmenlik mevsimlik işçilik değil, hayallerimizin mesleği.. Duygularımıza tercüman olduğunuz, sesimize nefes kattığınız için teşekkürler.. İnançlıyız.. 2015 Kpssye girene kadar Allah büyük.. Bunca verilen emek ve dökülen gözyaşıyla yüzü gülelerden olacağız inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.