Öğrenciden Öğretmene Şiddet

Öğretmenlere yapılan saldırılar durmak bilmiyor. Her defasında ise yine bunu yapanların öğrencilerin veya velilerin oldukları ortaya çıkıyor.

Ankara’nın Çankırı ilçesinde yaşamakta olan ilkokul müdürü olan Ayşe K. Evine gitmek için yola çıkmış ve oturduğu apartmanında öğrencisi ile karşılaşıyor. Öğrencisine yol verip yoluna devam ederken kendi öğrenci tarafından taşlı saldırıya maruz kalmıştır. Saldırgan müdür olan öğretmenin kafasına ve yüzüne taş ile vurmuştur.

Çaresizce çırpınan kadın kurtulmaya çalışırken saldırgan kaçtı ayakta zor duran Ayşe K. Apartmanın zillerine basıp komşularından yardım istedi ve daha fazla dayanamayıp yere yığılı verdi. Apartmandaki vatandaşlar yerde yatan Ayşe K. Yı görünce şok oldular ve Hemen 112 i aradılar 112 ekibi hemen olay yerinde Ayşe K. A müdahale yapıp ambulans ile hastaneye kaldırılmıştır.

Olay yerinden kaçan zanlı olan Öğrenci çoktan kayıplara karışmıştı. Etrafta güvenlik kameraları vardı Allahtan. İnceleme yapan polis zanlının çok net görüntülerine 1 yıl olmasına rağmen bir türlü ulaşamadılar.

Müdürün yardımcısına ise 5 ay öncesinde silahlı saldırı yapılmıştı ve bu kişinin aynı kişi olduğu düşünülmektedir. Bu olayları araştıran polis müdür ve müdür yardımcısını okul çevresinde madde bağılıların olduğunu bunlara engel olmak için çok caba gösterdiklerini ve bu saldırıların bundan dolayı olduğunu söylemektedirler. Polis soruşturmasına devam etmektedir ve zanlılar hala ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Millet olarak öğretmenlere yapılan saldırıları kınıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.