Öğretmenler İçin Rotasyon Kolaylığı

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Vekili Fethi Fahri Kaya aynı bölgelerde görev alan öğretmenlerin kendi aralarında yerlerinin değişeceğini belirtti. AA muhabiri ile yaptığı röportajda öğretmenlerin işlerini daha çok sevmeleri ve işlerine daha çok sarılmaları için bir nevi motivasyon olacağını belirten MEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Vekili Fethi Fahri Kaya Doğu Anadolu Bölgesinde ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde öğretmenlere ek hizmet puanı verileceğini belirtti.

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği taslağında zorunlu hizmet süresinden daha fazla süre çalışan öğretmenler için çalıştıkları her yıl için kendilerine hizmet puanı verileceğini belirtti.

Alınacak ek hizmet puanının oranlarını veren MEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Vekili Fethi Fahri Kaya zorunlu hizmetini tamamladıktan sonraki 1.yıl için %25, 2.yıl için%50 ve 3.yıl için %100 ek puan vereceklerini ve böylece Doğu Anadolu Bölgesinde ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hizmet veren öğretmenlerin diğer bölgelerde hizmet veren öğretmenlerden daha fazla hizmet puanı alacaklarını vurguladı.

Hazırlanan taslak şehit ve gazi yakını öğretmenler için de bir takım kolaylıkların olduğunu belirten Fethi Fahri Kaya bu öğretmenlerin zorunlu hizmet ve rotasyondan muaf tutulacaklarını belirtti. Bu durumdaki öğretmenlerin söz konusu zorunluluklara bakılmadan tayin isteyebileceklerini belirten Fethi Fahri Kaya yapılan değişiklikler arasında öğretmenlerin ilk tercih sayısının 40’a çıkarılacağını belirtti. Daha önce tercih sayısı 25 ile sınırlıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.