Öğretmenler İdari İzinli Sayılacak. Semineri başka ilde alma dilekçe örneği

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin sesine kulak verdi ve ramazan bayramı sonrasına denk gelen 3 gün için öğretmenlerin idari sayılması talimatını verdi. Bu talimatı MEB müsteşarı Yusuf Tekin sosyal medya hesabından duyurdu.

Yusuf Tekin ilk açıklamasında seminer var demişti

Öğretmenlerin seminer programı açıklandığında  ramazan bayramı sonrasına seminer programı konması sonrası herkes müsteşar Yusuf Tekin’e sosyal medya üzerinden tatil olması yönünde baskı oluşturmuştu. Müsteşar Yusuf Tekin, ramazan bayramı sonrası planlandığı gibi seminer programının uygulanacağını belirtmişti.

19-23 Haziran 2017 tarihleri arası semineler başka okulda alınabilecek

Öğretmenlerin seminer programı açıklandığında yayınlanan programa göre öğretmenler seminerlerin ilk haftasında kendi okullarında ikinci haftasında ise istedikleri il ya da ilçe de seminerlerini alabilecekler. Bunun için kendi okullarına dilekçe vermeleri yeterli. Yazımızın sonunda okulunuza vereceğiniz dilekçe örneğini bulabilirsiniz.

Dilekçeye semineri almak istediğiniz il ve ilçeyi yazıyorsunuz daha sonra yazdığınız ilçenin ilçe milli eğitim müdürlüğünü arayıp seminerler için belirlenmiş okullar olup olmadığını sormalısınız. Bazı ilçeler dışarıdan gelen öğretmenler için seminerlerini alacakları belirli okulları seçerler. Bazı ilçe MEMler ise öğretmenleri serbest bırakarak istedikleri okulu kendileri seçmesini ister.

Semineri başka okulda alacaklar okullarından görev yeri belgesi almalılar

Semineri başka il veya ilçede alacaksanız kendi okulunuzdan mutlaka görev yeri yeri belgesi almalısınız. Bunun sebebi hem öğretmen olduğunuz belli olmalı hem de okulunuza ek ders için çizelge hazırlanması için resmi belge olması için görev yeri belgesi gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.