Öğretmenlere ve Emekli Öğretmenlere İndirimli Tatil Fırsatı Geliyor

Avrupa ülkelerinde görev yapan öğretmen, emekliler ya da işçiler sık sık tatile çıkıyorlar. Bizler ise ülkemizde geçim sıkıntısı yüzünden bırakın tatile çıkmayı memleketimize bile gidemiyoruz.

Sanırız bunu fark eden Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Türkiye Otelciler Federasyonu ile iş birliği protokolü imzalayarak öğretmenlere ve öğretmen emeklilerine indirimli tatil imkanı sağlamayı planlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (ÖYGGM) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TOF) arasında yapılan protokol ile öğretmen ve emekli öğretmenlere  yüzde 35’e varan indirimli konaklama ile tatil imkanı geliyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu bünyesindeki otellerde uygulanacak indirimden öğretmenin kendisi ya da birinci derece aile yakınları faydalanabilecek. Konaklanacak otellerde yüzde 35’e varan indirim uygulanacak.

İndirim Uygulanacak Otel Listesi Sürekli Güncellenecek

Öğretmenler indirim uygulanacak otellerin listesine kolaylıkla ulaşabilsin diye Türkiye Otelciler Federasyonu (TOF) resmi internet sitesi olan www.turofed.org.tr adresinden indirimleri görebilecekler.

Otellere öğretmen indirimi ile gidecek öğretmen ya da birinci derece yakınları öğretmen olduğunu ya da birinci derece yakını olduğunu kanıtlayan belgeyi otele göstermek zorundadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.