İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paralel Yapı ile Bağlantılı Dershane Mühürlendi

Paralel Yapı ile Bağlantılı Dershane Mühürlendi

Paralel yapı operasyonu ile Fethullah GÜLEN’in kurduğu yapıyı deşifre etmeye başlayan hükümet bu yapı ile ilişkili olduğu düşündüğü kurumları, iş yerlerini mühürleyerek engellemeye çalışıyor.

Hatta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dershanelerin kapatılması gündemi Gülen Cemaati ile bağlantılı olduğu düşünülen dershaneleri kapatmak maksatıyla çıktığı düşünülmektedir. Cemaat yanlısı dershanelere olan ilgiyi azaltmak için milli eğitim bakanlığı tarafından destekleme ve yetiştirme kursları açılmıştı. Bu kurslarda öğrencilere ücretsiz olarak TEOG ve LYS, YGS kursları verilmektedir. Dershanelerin çoğu özel okula dönüşürken dönüşüm yapmayıp dershane olarak kalan kurumlarda bulunmaktadır.

İşte dershane olarak kalan Elazığ’daki Gülen Cemaati ile bağlantılı olduğu düşünülen FEM dershanesine polis tarafından operasyon düzenlendi ve cemaat dershane bağlantısını ortaya çıkaracak deliller arandı. Bu olay üzerine Milli Eğitim müdürlüğü talebi üzerine Elazığ belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri dershaneyi mühürledi.

Mühürlenen FEM Dershanesi kapısına ise açıklama olarak ” Bu işyeri Elazığ Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 15.02.2016 tarih ve E.1735858 sayılı yazılarına istinaden kapatılmıştır.” yazıldı.

Bu durum bizlere hükümetin paralel yapı ile mücadelesinin devam edeceğini gösteriyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.