Reyhan Öğretmene Yapılan Ayıba MEB El Koydu

İzmir Karabağlar’da yer alan Duğrallar İlkokulun da bir skandal yaşandı. Okulda görev yapan İngilizce Öğretmeni Reyhan Arısoy Levent görme engelli olduğu için bazı öğrenci velileri Reyhan Öğretmeni yetersiz olmakla suçladılar ve sınıfta öğrencilerin sınıftan çıktıklarını, öğretmen farketmediği için oyun oynadıklarını, öğretmenin ise görme engelli olduğu için bunlara müdahale edemediğini savundular.

Okul Müdürlüğü Reyhan Öğretmenin ders yapmaya engel bir durumu olmadığını ve derslere devam edeceğini açıklarken, bu iddialarını skandala dönüştüren bir öğrenci velisi, Reyhan Öğretmenin dersteyken gizlice görüntülerini çekip internet üzerinden yayınladı.

Olayın büyümesi ve haberlere konu olması sebebiyle durumu el koyan Milli Eğitim Bakanlığı Karabağlar İlçe Eğitim Müdürlüğü yetkilileri konu hakkında soruşturma başlattı. Yetkililer okula giderek okul müdürü ve Reyhan Öğretmenle görüşme yaptılar.

Yetkiler Reyhan Öğretmen derslere girmeye devam edecek açıklamasını yaptı ve “Velilerin endişelerini gidermek için Reyhan öğretmen ile birlikte bir sınıf öğretmeninin de derse girmesi düşündüğümüz alternatiflerimiz arasında” dedi.

Görüntüleri çeken kişinin okuldan biri olma ihtimali üzerine de soruşturma başlattıklarını belirtilen görevliler, “Öğretmenimizle ilgili hiçbir sıkıntı yok” diye konuştu.

Reyhan Öğretmen Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu fakat açık nedeniyle İngiliz Öğretmeni olarak atanmış. İstanbul ve Karaman’ın ardından 2010’dan itibaren İzmir’deki okulunda görevini sürdürdüğünü anlatan Levent, 17 yıllık meslek hayatında hiçbir sorun yaşamadığını belirtiyor.

Bebekken geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle görme yetisini kaybetmiş. “Doktor raporlarına göre yüzde 85 oranında görme engelli olduğunu, ancak hiç göremediğini, gözlükleri ise gözleri kötü görünmesin diye taktığını” söylüyor.

Açıklama yapmasının yasak olduğunu belirten öğretmenimiz görevine devam edeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.