Samsun 2 nolu Türk Eğitim Sen 18 Mart Günü’nü yine Unutmadı

Her yıl düzenli olarak hazırladığı programlar ile 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı düzenleyen Samsun 2 nolu Türk Eğitim Sen, geleneğini 2017 yılı itibariyle de sürdürmeye devam etti.

Samsun Vezirköprü ilçesinde Belediye Kültür Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe ilgi oldukça fazlaydı. Salona sığmayan misafirler aralara sandalyeler eklenerek yer imkanı buldular. 400 kişilik salon 550 misafiri ağırladı.

Etkinlikte sadece Çanakkale şehitleri değil Vezirköprülü şehitler de anıldı. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızda gece de unutulmadı. Gece de söz alıp konuşma yapan Samsun 2 nolu Türk Eğitim Sen Başkanı Bünyamin Kamçi’nin konuşması aşağıdadır.

Değerli misafirler, Türk Eğitim Sen Samsun Nolu Şube olarak 3.sü tertiplenen Etkinliğimize hoş geldiniz. Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 102.yılındayız. Kuduran dünyanın top yekün bir şekilde üzerimize geldiği , Eski dünyanın,yeni dünyanın Çanakkale ile tanıştığı gün bugün.

Önceden de gelmişlerdi tam dokuz defa Haçlı Ordularıyla. Bu geliş 10.cusuydu,sonuncu da olmayacak. Geldiler ve Çanakkale’de Mehmet’in iman dolu göğsü ile karşılaştılar. Ben esir yaşamaktansa özgür ölürüm diyen 15 yaşındaki yiğitlerin karşısına çıktılar. Hesapları yanlış yaptılar,bilmiyorlardı ki Türk’ü toprağı ile imtihan edemezsin.

Onurunu,namusunu korumak için cephede destan yazacak olan Yahya Çavuşları,Seyit Onbaşıları tanımıyorlardı daha. Analarının goncagüllerinin,babalarının koç yiğitlerinin yazacağı destandan hiç haberleri yoktu. Ve geldiler. Göklerden ölüm yağdıranlara karşı dimdik duran Asım’ın Nesli ile karşılaştılar.

Ölümüne savaşan 57.alayın kahramanları ile,Mustafa Kemallerle karşılaştılar. Gördüler ki derdi vatan olanın ölüm korkusu yok. Çanakkale’de Varlığa karşı yokluk,Maddiyata karşı maneviyat, Sömürgeciliğe karşı özgürlük savaştı. Ve geldikleri gibi geri döndüler. Daha sonra Cudi’den,Gabar’dan geldiler,hendeklerden çıktılar lağım fareleri. Kınalı kuzularımıza kıydılar,sırtımızdan vurdular.

Bu yetmedi,15 Temmuz’da çıktılar karşımıza Peygamber ocağına sızmış sinsi bir şekilde.Kardeşlerine kıydılar hainler. Yüce rabbim milletimizin yardımcısı olsun. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Şehit kanlarıyla, vermişim rengini, Gökten Ay’la-Yıldızı koparmışım; Yüreğimi koymuşum sana, yüreğimi; Birde vatan sevgimi Dalgalan ey şanlı Bayrağım; Sen dalgalan, ben coşayım, Uğruna destanlar yazayım!

Delikanlımın damarındaki kansın, Sen, cansın, canansın. Yansın, bu yürekler sana yansın; Vatan aşkıyla yansın Dalgalan ey şanlı Bayrağım; Sen dalgalan, ben coşayım, Uğruna destanlar yazayım! Sevgisin, Mutluluksun, Umutsun; Aşksın, Destansın, bulutsun; Sen bensin, Benliğimsin Sana, canım feda olsun! Dalgalan ey şanlı Bayrağım; Sen dalgalan, ben coşayım, Uğruna destanlar yazayım!

vayachollo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.