İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TEOG sınavında yeteneğe ek puan 2017-2018 eğitim yılıyla başlıyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr. Yusuf Tekin sanat, spor ve kültür etkinliklerine katılan ortaokul öğrencilerine katkı puanı için hazırlıkların tamamlandığını açıkladı. Müsteşar Tekin, akademik başarının yanı sıra öğrencilerin yetenek ve becerilerini desteklemek ve onları bu tür sosyal etkinliklere yönlendirmek için 81 ilde pilot uygulamaya bu yıl başlanacağını söyledi. Tekin, ortak sınavlara (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş/TEOG) geçerken sadece akademik başarıya bakılmayacağını, öğrencilerin sosyal faaliyetler için teşvik edileceğini açıkladı. “Önemli olan çocuğun bir etkinliğe katılımı, biz bunu ödüllendirmek istiyoruz” diyen Tekin’in Hürriyet’e yaptığı açıklamalar şöyle:

SANAT, SPOR, MÜZİK DERSLERİ TEŞVİK EDİLECEK

Ortaöğretime geçişte merkezi sınav uygulamasını kaldırıp, okul başarı puanı üzerinden yürüyen ortak sınavlara (TEOG) geçerken sadece çocukların akademik başarıları değil, aynı zamanda veli, eğitimci olarak çocuklarımızdan şikayetçi olduğumuz bireysel yeteneklerini geliştirememe, sosyalleşememe, sanatsal sportif anlamda etkinlik yapamama durumlarını da ortadan kaldıracak bir mekanizma üreteceğimizi söylemiştik. Velilerimize “Çocuklarınızı bu tür etkinliklere yönlendirin” demenin bir karşılığı olmadığını daha önceki tecrübelerimizden gördük. Okullardaki görsel sanatlar, spor, beden eğitimi, müzik sayısını ve saatini artırmamıza rağmen işlevsel kullanılamadı. Veliler, öğretmenler, okul idarecileri bu derslerde yine akademik etkinlikler yapmaya devam etti, matematik, fizik sorusu çözdü. Bunun tek başına bir çözüm olmadığını anladık diyerek sözlerini noktaladı.

Coreldraw Satın Al

2 Yorum

  1. Arzu Güldağ Arzu Güldağ 9 Ağustos 2017

    2017-2018 teog sınavında 81 ilde pilot uygulamayla başlayacağını söylediğiniz yetenek ek puanı için öğrenciler arası eşitsizlik olacağına inanıyorum. Örneğin benim oğlum 4 senedir Güzelbahçe Belediye Spor da lisanslı futbol oynuyor. Bu uygulamadan da yararlanamayacak gibi görünüyor. Size öneri olarak en azından Federasyonlardan lisanslı öğrencileri öğrenebilir ve onlarada ek puan uygulamasında bulunmanizi sunabildim. Bu çok kolay öğrencinin TC numarasıyla lisans numarasını öğrenmek çok kolay.

  2. dudu sabir dudu sabir 25 Temmuz 2017

    Bu sene ki TEOG sınavında ek puan verilecek mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.