İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TES Yeni Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Belli Oldu

Türkiye’de sendikacılığın nasıl yapılacağını öğreten İsmail Koncuk’un aday olmayacağını açıklamasının ardından Türk Eğitim Sen 6. Olağan Genel Kurulunu tamamladı.

Ankara Green Park Otel’de gerçekleşen kurulda daha önce aday olmayacağını açıklayan İsmail Koncuk bir veda konuşması yaptı. Konuşmasının sonunda ise adayının 14 yıldır beraber görev yaptığı Talip Geylan olduğunu belirtti.

Talip Geylan, teşekür konuşmasının ardından sendikacılığa hız kesmeden devam edeceklerini belirtti ve şu konuşmayı yaptı. ”

Köklü geleneğimizden aldığımız güçle umutlu bir geleceğe hep beraber yürüyeceğiz. Ne yapacaksak beraber yapacağız. Çünkü biliyoruz ki; sendikacılık bir takım oyunudur. Birlikte başaracağız.

Teşkilatımızın en üst yetkili organı olan Merkez Genel Kurulumuzun kıymetli Delegelerinin sendikamızın geleceği için en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Bu kararın birlik, beraberlik ve mücadele azmimize yeni bir soluk katacağı duasıyla saygılarımı sunuyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

Genel Başkanlığa Talip Geylan Genel başkan yardımcılıklarına ise Musa Akkaş, Seyit Ali Kaplan, Cengiz Kocakaplan, Mehmet Yaşar Şahindoğan, Selahattin Dolgun ve Fuat Yigit seçildi. Uzun yıllar Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve görevini bırakan Sami Özdemir bu yönetimde yer almadı.

Protokol konuşmalarının ardından Merkez Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunması, görüşülmesi ve ibrası gerçekleştirildi. Daha sonra Mali Raporun ve Tahmini Bütçenin okunması, görüşülmesi ve kabulü;  Merkez Denetleme ve Disiplin Kurulu Raporunun okunması, görüşülmesi, tüzük maddelerinin görüşülmesi ve bazı konularda genel merkeze yetki verilmesinin görüşülmesine geçildi. Kurul bu şekilde sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.