Yaz Kurslarını Herkes İstediği Yerde Katılabilir mi?

Öğretmen ve Öğrenciler Yaz Kursuna Tatilini Geçirecekleri Yerde Katılabilirler mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının yaz tatili dönemi başvurularını almaya başladı. 20 Haziran 2016 tarihinde yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kursları başlayacak. Son başvuru tarihi ise 12 Haziran 2016 fakat tarihin uzatılma ihtimali bulunmaktadır.

Kurslara Herkes Kendi Okuluna mı Gitmek Zorunda?

Yaz dönemi kursları için öğrencilerin e-kurs modülünde güncelleme ve düzenleme işlemi yapılarak kursları istedikleri yerde alma hakkı verildi. Fakat bu durum öğretmenler için geçerli değil. Öğrenciler gitmek istedikleri kursu ve kurs merkezini sistem üzerinden seçerek kurs tercihlerini yapmış oluyorlar. Öğretmenler ise sadece bulundukları ilçe ile sınırlı durumdalar. Sistemde sadece kadrolarının bulunduğu ilçe okulları görülmektedir. Öğretmenlere seminer döneminin son haftasını istediği yerde alma hakkı veren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetiştirme ve destekleme kursları yaz dönemi için aynı ayrıcalığı sunmamış ve öğretmenler kadrolarının bulunduğu yerde verme hakkı vermiştir.

Sizlerde hem öğretmen hem de öğrenci olarak kurslara başvuru yapmak istiyorsanız https://e-kurs.eba.gov.tr/ adresinden ilgili alana EBA şifresi ile giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.