Yusuf TEKİN’den Öğretmen Değerlendirmesi ve Müdür Yardımcılığı Sınavı Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf TEKİN kendi kişisel sosyal medya hesabından öğretmen performans değerlendirmesi ve müdür yardımcılığı sınavı hakkında açıklamalarda bulundu.

Öğretmen Performans Değerlendirmesi

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğine 17 Nisan 2015 tarihinde öğretmenlerin başarı, gayret ve verimliliklerini ölçmek için her ders yılı sonunda kurum müdürü tarafından değerlendirilir hükmü eklenmişti.

Bu hükme göre okul müdürleri 30 Haziran 2016 itibariyle okullarındaki öğretmenleri belirlenen 50 maddeye göre değerlendirdiler.

Yapılan bu değerlendirmelerin amacı öğretmenlere yönelik yapılacak değişikliler için veri elde etmektir. Bu veriler sayesinde öğretmenlerin gelişim ihtiyaçları belirlenecektir. Bu verilen puanlardan dolayı öğretmenlere herhangi bir işlem yapılması söz konusu değildir.

Bu değerlendirmenin amacı önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında belirlenen eksik yönlere ilişkin önlemler alarak eğitimi daha verimli hale getirmektir.

Müdür Yardımcılığı Sınavı

2016 Mart ayında yapılan müdür yardımcılığı sınavı hakkında yargı tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı mevcuttur. Durum böyle iken müdür yardımcılığı sınavı puanına göre atama yapmak yargı kararlarını delmek anlamına geleceğinden ve ileride daha büyük sorunlar oluşturabileceğinden ani karar vermek yerine hukuk müşavirlerimiz ve insan kaynakalrı genel müdürlüğümüz kimseyi mağdur etmemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sınava giren öğretmenlerin puanlar açısından hiç kimseyi mağdur etmeden en adil kararı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Herkesin mübarek Ramazan Bayramını kutlarım diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.